Kurallar


TURKISH AIRLINES Airlines Bowling 2024’te oyunlar; 15 Şubat – 15 Nisan 2024 tarihleri arasında 70 ülke 130 şehirde oynanacaktır. Alfabetik olarak bu şehirler; Abuja, Abu Dhabi, Adana, Adıyaman, Algeria, Almaty, Amman, Ankara, Antalya, Athens, Atlanta, Bahrain, Baku, Barcelona, Beijing, Belfast, Belgrade, Berlin, Bilboa, Birmingham, Bishkek, Bologna, Bordeaux, Brussels, Bucharest, Budapest, Buenos Aires,  Cairo, Cape Town, Cakarta, Caracas, Chicago, Cluj, Constanta, Copenhagen, Dallas, Dammam, Denizli, Doha, Douala, Dubai, Dublin, Dushanbe, Edinburgh, Elazığ, Erbil, Frankfurt, Gaziantep, Geneva, Goteborg, Guadalajara, Guangzhou, Hamburg, Hannover, Helsinki, Hong Kong, Houston, Islamabad, İstanbul(Yeşilköy ve Harbiye), Jakarta, Johannesburg, Karachi, Kathmandu, Kişinev, Konya, Kuala Lumpur, Kuwait, Lagos, Lahore, Leipzig, Londra, Los Angeles, Ljubljana, Luxembourg, Lyon, Madrid, Manchester, Manila, Marseille, Mauritius, Medina, Mexico City, Miami, Milan, Monterrey, Montreal, Mumbai, Munich, Muscat, Nairobi, New Delhi, New York, Nice, Nurnberg, Ordu-Giresun, Osaka, Oslo, Panama, Paris, Porto, Prague, Prishtina, Riga, Riyadh, Roma, Samsun, Shanghay, San Francisco, Sao Paulo, Seattle, Seoul, Singapore, Sofia, Stockholm, Stuttgart, Tallin, Tbilisi, Telaviv, Thessaloniki, Tokyo, Toronto, Toulouse, Valencia, Vancouver, Varna, Vilnius, Washington, Warsaw, Venice, Zagreb ve Zurich.  
      

 1. Oyunların oynanacağı gün ve saatler, destinasyon yetkilisi tarafından belirlendikten sonra web sitesindeki “takvim” sekmesinden takip edilecektir.

 2. TURKISH AIRLINES Bowling’e; TURKISH AIRLINES / TÜRK HAVA YOLLARI yolcu bileti satmaya “yetkili acente” çalışanları katılabilir.

 3. TURKISH AIRLINES Bowling‘e her acente 3 kişilik 1 takım kurarak katılabilir. Zincir acente olma durumlarında birden fazla takım kurulabilmesi için adres değişikliği olması şartı aranır. (Bir acente farklı adresteki şubeleriyle ayrı birer takım kurabilir.)

 4. Her takım 3 kişiden oluşmaktadır. Yolcu acenteleri turnuvaya kendi acente çalışanlarından kurdukları takımlar ile katılabilmektedir.

 5. Turnuvaya katılan oyuncuların son 3 aydır o acente çalışanı olması gerekmektedir.

 6. Takımlarda yer alan her oyuncu 2 oyun oynayarak turnuvayı tamamlar. Her takım toplamda 6 oyun oynamış olur. (1 kişi 2 oyun, 1 takım toplam 6 oyun oynar)

 7. Takımlarda oynayan her kadın oyuncuya, her oyun için +15 ekstra puan verilir. (Bir kadın oyuncuya 2 oyun için +30 puan verilir)

 8. Profesyonel bowling oyuncuları TURKISH AIRLINES Bowling’e katılamazlar.

 9. Oyunlar yukarıda belirtilen şehirlerde belirlenen salonlarda oynanacaktır. Salon isimleri ve adresleri bölge müdürlüklerince kayıt olan acenteler ile paylaşılacaktır.

 10. Turnuvada sadece organizasyon yapılan salona ait standart toplar kullanılacaktır. Kişisel topların kullanılması yasaktır.

 11. Turnuva sonunda kendi ülkesinde ilk sırayı alan takımlar ve Türkiye’den en yüksek skoru yapan 1 takım İstanbul’da yapılacak büyük finalde ülkelerini temsil etmeye hak kazanırlar.

 12. Turnuvada kazanılan ödüllerin kullanım süresi 1 yıldır. Ödüllerin son kullanım tarihi 1 Mayıs 2025‘tür.